Kiedy wybrać się do ortopedy?

Zazwyczaj ortopeda Ożarów Mazowiecki nie należy do grona lekarzy, u których pojawialibyśmy się regularnie. Jest to jeden ze specjalistów, do których musimy mieć skierowanie, więc nawet jeśli podejrzewamy, że taka wizyta byłaby nam potrzebna, nie chce się nam takiego skierowania zdobywać, a wydawanie pieniędzy na prywatną konsultację ogóle nas nie przekonuje. Kiedy jednak pojawiają się pewne objawy, ortopeda Ożarów Mazowiecki powinien zostać przez nas koniecznie odwiedzony. Co to za objawy?
Dwutygodniowy ból pleców
Do ortopedy w Ożarowie Mazowieckim zostaniemy wysłani przez lekarza pierwszego kontaktu lub przez innego lekarza, jeśli nasze leczenie będzie wymagało takiej konsultacji. Wtedy po prostu musimy iść tam, gdzie pośle nas lekarz. Żadna filozofia. Kiedy jednak sami powinniśmy się skierować do ortopedy w Ożarowie Mazowieckim? Przede wszystkim w sytuacji, kiedy będziemy odczuwać ból pleców przez okres co najmniej dwóch tygodni.
Plecy nas mogą boleć z bardzo różnych przyczyn i sam ten fakt nie ma żadnego realnego przełożenia na ostateczną diagnozę. Wystarczy się przeciążyć, uderzyć, a nawet spać w niewygodnej pozycji i już zabolą nas plecy. Ból z błahych przyczyn powinien jednak szybko mijać, najdłużej w ciągu kilku dni. Jeśli ból się utrzymuje, jest bardzo silny lub czujemy jego promieniowanie na kończyny górna lub dolne, konieczna będzie wizyta u ortopedy w Ożarowie Mazowieckim. Katalog schorzeń, które mogą wywoływać naszą przypadłość, jest bowiem całkiem długi i znajdziemy w nim między innymi dyskopatię, zwyrodnienie kręgosłupa oraz rwę kulszową. Wszystkie takie przypadki wymagają konsultacji z ortopedą w Ożarowie Mazowieckim i podjęcia leczenia.